Уряди західних країн стурбовані небажанням Києва відмовлятись від продовження оборони Бахмута. Але аналітики Інституту вивчення війни (ISW) вважають таке рішення України правильним. Про це йдеться у щоденному звіті ISW.

У повідомленні сказано, що за інформацією газети Washington Post, американські фахівці з оборонного планування вважають, що українські сили не здатні одночасно захищати Бахмут та розпочати весняний контрнаступ. У зв'язку з цим вони закликали Україну надати пріоритет весняному контрнаступу, а не захисту Бахмута.

Експерти ISW вважають, що рішення України захищати Бахмут є стратегічно обґрунтованим.

"Оборона Бахмута змусила Кремль витратити значну частину ПВК Вагнер і задіяти значні ресурси повітрянодесантних сил для підтримки виснажливого наступу. Українська оборона Бахмута послабила значні російські сили і, ймовірно, створить сприятливі умови для майбутнього українського контрнаступу", - зазначають вони.

Аналітики зазначають, що якби російські війська взяли Бахмут без значного спротиву з боку України, вони могли б "змусити Україну будувати поспішні оборонні позиції на менш сприятливій місцевості".

"Таким чином, оборона Бахмута та створення Україною умов для контрнаступу є взаємодоповнювальними, а не взаємовиключними заходами, враховуючи, що російські війська продовжили б свій наступ за межами Бахмута, якби Україна здала місто раніше", - підсумували експерти.

Print Friendly, PDF & Email