Іранські безпілотники Mohajer-6, які використовуються росіянами у війні проти України, мають компоненти щонайменше 15 західних виробників. Про це пишуть "Схеми".

Журналісти дослідили збитий біля Очакова апарат – він упав у море і не зазнав значних пошкоджень.

За їхніми даними, апарат має мікросхеми Linear Technology Corporation (компанія зі Сполучених Штатів із офісом у Каліфорнії). Linear Technology зараз є частиною корпорації Analog Devices.

Також виявилено мікрочіп Analog Devices, мікросхеми Xilinx (її материнська структура – транснаціональна напівпровідникова компанія Advanced Micro Devices (AMD) з головним офісом у Каліфорнії), які у Mohajer-6 використали для передачі та прийому інформації, а також наведення на цілі. Сигнальні процесори належать американській Texas Instruments.

Камера була вироблена гонконгською RunCam Technology Co., Ltd. Вона має двох офіційних дилерів у Ірані.

"Тепловізійна камера нагадує як модель Ventus Hot, яку випускає компанія з США Sierra-Olympic Technologies, так і дешевший аналог китайського виробництва Qingdao Thundsea Marine Technology", – зазначили журналісти.

Двигун – австрійської компанії BRP-Rotax GmbH & Co KG. Цей виробник має офіційного дилера в Ірані – італійську компанію Luciano Sorlini, на сайті якої вказано, що вона займалась постачанням продукції Rotax до Ірану щонайменше до 2020 року.

"Наявність цих компонентів у Mohajer-6 не означає автоматично, що їхні виробники порушують санкції США чи ЄС – зазвичай ввезення електроніки до Ірану відбувається через «сірі» схеми", – пояснили журналісти.

Іран визнаний країною-спонсором тероризму, тож постачання технологічних компонентів до нього обмежено.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Друзі! Важлива Ваша підтримка!

Ми, журналісти та аналітики EconomistUA, у цей вирішальний для України час продовжуємо писати правду про війну та протидіяти пропагандистським інформаційним атакам ворога.

Засновник та шеф-редактор нашого порталу з першого дня війни перебуває в рядах Збройних Сил України. Підтримайте нашу редакцію у боротьбі на інформаційному фронті! Разом до перемоги!

Слава Україні!

  • Приватбанк: 4731 1856 3079 7527 (Лисак Уляна)
  • PayPal: darina27@gmail.com
  • IBAN: UA933052990262016400935053834 (Lysak Uliana)
  • Webmoney: Z017725753655

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Print Friendly, PDF & Email