27 жовтня 2022 року у Києві було проведено прес-конференцію, організатором якої виступив "Всеукраїнський конгрес народів Дагестану". У заході взяли участь Голова Правління Чеченської Республіки Ічкерія Ахмед Закаєв, генеральний представник Правління ЧРІ в Україні Ахмад Альвієв, президент Всеукраїнського конгресу народів Дагестану Ахмад Ахмедов, а також представники бізнесу, журналісти та громадські діячі.

На форумі обговорювалося питання правової основи отримання громадянства України за спрощеною процедурою для громадян РФ, які беруть участь у бойових діях у військових формуваннях ЗСУ, а також тих, хто публічно засуджує агресію РФ щодо України та у зв'язку з цим публічно відмовляються від громадянства РФ.

Ахмад Ахмедов висловив подяку представникам української влади та депутатам Ради, завдяки дії яких парламент у першому читанні затвердив проект закону про спрощену систему видачі громадянства України.

"Хотілося б подякувати президенту України Володимиру Зеленському, Офісу президента України, комітетам Верховної Ради України за ту підтримку, яку надали нам. Буквально 21 жовтня у першому читанні було ухвалено проект закону про спрощену систему видачі громадянства. В якому вигляді він буде прийнятий, який матиме подальший розвиток, прийняття – залежатиме від нас усіх. Від громадських працівників, від людей зацікавлених у цьому. Наше завдання зробити так, щоб усі ми були почуті. Не тільки добровольці, не тільки люди, які займаються тут бізнесом, а також люди, які просять політичного притулку тут, люди, які тікають з Росії. Люди, які по-різному опинилися на території України і просять притулок у цій країні", - заявив Ахмедов.

Генеральний Голова уряду ЧРІ в Україні Ахмад Альвієв зазначив, що зараз добровольці з РФ просто не мають вибору.

"Вони є громадянами Росії не тому що хотіли цього, а тому що Росія захопила їхню батьківщину. Це стосується всіх окупованих РФ народів Кавказу, інших територій - Татарстану, Башкортостану. Я сподіваюся, що цей захід започаткує більш активне наше співробітництво в цьому напрямку", - заявив він.

Голова Правління Чеченської Республіки Ічкерія Ахмед Закаєв наголосив, що народ Чечні добре розуміє українців, оскільки раніше сам зіштовхнувся із російською військовою агресією.

"Ми як ніхто інший розуміємо, з ким сьогодні Україна має справу. Ми як ніхто інший розуміємо, що відбувається сьогодні в Україні. Тому що ми це на собі випробували, ми це самі пережили", - заявив Закаєв.

За висновками конференції було прийнято резолюцію, відповідно до якої винесено підсумкове рішення:

"Пропонуємо створити спільну групу із представників Ради національних меншин України, Департаменту моніторингу додержання рівних прав і свобод, прав національних меншин, політичних та релігійних поглядів Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, представників бізнесу, національних батальйонів, що воюють проти Росії на території України, із залученням спеціалістів Міграційної служби та удосконалити прийнятий в першому читанні законопроект".

Учасники прес-конференції попросили українську владу також врахувати інтереси та права наступних категорій громадян Росії:

  1. Громадян Росії, які воюють у російсько-українській війні на боці України;
  2. Громадян Росії, які переслідуються Росією за свої політичні погляди та шукають політичного притулку або притулку інших видів на території України;
  3. Громадян Росії, бізнесменів, які займаються підприємницькою діяльністю в Україні, платять податки та відмовляються від російського громадянства;
  4. Громадян Росії, в яких один з батьків громадянин України, які хочуть покинути територію Росії та переїхати до України.
Print Friendly, PDF & Email