В Хмельницькому створять перший Інтермодальний хаб такий як в Італії. Область ставить акцент на хорошу логістику, оскільки вона сприятиме швидкому пересуванню товарів, що позитивно складеться на економіці.

Інтермодальний логістичний хаб має об’єднати три гілки логістики: залізниця, авіа та дороги, індустріальний парк під яке виділено 91га землі та інші підприємства області. Про це пише ЕconomistUa.

Такі хаби існують в Італії. Перший -   ІНТЕР ПОРТО Болонья, провінція Болонья (ІТАЛІЯ). Там розміщується близько 100 компаній, де працює більше 1,5 тис робітників.

«Стратегічно центр розташований у 12  км від центру міста, має безпосередній зв’язок із навколишньою мережею автомобільних доріг і залізничних колій Італії. Зараз в Хмельницькому триває перший етап об’єднання різних галузей. Але, щоб грамотно планувати наступні кроки, слід розуміти те, на чому економіка стоїть зараз. Це свого роду аудит території, її можливостей та оцінка перспектив», каже Василь Міракін, радник голови Хмельницької ОДА з економічних питань.

Фактично «інтер» – міжнародний, «модальний» – з внутрішньою системою і хаб – це певний вузол. Фактично це поняття означає доставку продукції від дверей до дверей під одним центром управління, каже експерт.

«Якщо сьогодні ми розвинемо основні гілки логістики, то зможемо отримати приріст розвитку підприємництва. Ми говоримо про аеропорт, дороги і залізницю. Об’єднавши це на одній локації, ми стаємо найбільш сприятливою територією для розвитку інтермодальних логістичних хабів», – наголосив Василь Міракін.

Започаткування проекту Інтермодального логістичного хабу сталось із підписання відповідних меморандумів на ІІІ Міжнародному економічному форумі, який пройшов в Хмельницьку 14-15 березня між обласною, місцевою владою області, підприємствами та національними логістичними компаніями. Це сталось. губернатором області Вадимом Лозовим. На форумі були представники 14 іноземних держав та підприємці з усієї України, представники банків, крупних компаній.

Print Friendly, PDF & Email