У Чорнобильській зоні спалахнула пожежа. Перші стовпи диму працівники ЧАЕС спостерігали приблизно з десятої ранку. Спочатку вирішили, що навчання, але потім все виявилося серйозно. В управлінні ГСЧС в Київській області підтвердили, що борються з вогнем.

«У Чорнобилі стійкий запах диму і серпанок. Дивно, коли перевіряють службу ГО то і сирена гуде, і повідомлення йде. А тут, як завжди мовчать. Але ж можна було, для того, що б не було припущень по радіомережі Чорнобиля дати інформацію … заспокоїти людей. Мені вже телефонують і запитують, коли буде евакуація працівників», — написав організатор співтовариства «Чорнобиль з перших вуст в» Фейсбук «.

«Сьогодні вранці загорілися 10 га сухої трави в Зоні відчуження. Підрозділи ДСНС швидко зреагували. Наразі на місці пожежі працюють понад сто людей, три десятки техніки, пожежний літак Ан-32 і вертоліт Мі-8. Ситуація – під повним контролем. Спеціальні служби застосовують всі потрібні засоби. Радіаційний фон – безпечний. В Києві та в самому Чорнобилі, в тому числі на майданчику Чорнобильської АЕС, він значно нижчий за допустимі відмітки. Тож хвилюватися не варто. Наголошую ще раз: ситуація під повним контролем!», — написав у «Фейсбук» прем’єр-міністр Гройсман.

«Станом на 22:00 вівторка 5 червня 2018 року, спостерігається пожежа окремими осередками на загальній площі близько 6 га. До гасіння пожежі залучено 34 од. тех. та 153 чол., з них від ДСНС 16 од. тех. та 102 чол., від ДП Чорнобильська пуща 17 од. тех. з них 3 трактори та 47 чол. та 2 од. тех. та 4 чол. транспортного відділення м. Чорнобиль, у тому числі авіація ДСНС (два літаки АН-32П та вертоліт Мі-8). Авіацією ДСНС здійснено 25 скидів (98 тонн) з них літаками АН-32П здійснено 8 скидів води (64 тонни), вертольотом Мі-8 здійснено 17 скидів води (34 тонни). Сили і засоби зосереджені в районі с. Копачі.

Радіаційний фон у містах Київ, Чорнобиль та на промисловому майданчику ЧАЕС перебуває у межах норми, зокрема: у місті Києві радіаційний фон складає 11 мкР/год (безпечний рівень — до 30 мкР/год). У місті Чорнобиль радіаційний фон складає 24.1 мкР/год (безпечний рівень — до 50 мкР/год). На промисловому майданчику Чонобильської АЕС радіаційний фон складає 50.7 мкР/год (безпечний рівень — до 140 мкР/год)», — повідомляється на сайті ДСНС.

Очевидці повідомляють, що горить район «Факела». Це стела, яка інформує про те, що ви під’їжджаєте до Чорнобильської атомній станції. За стелою знаходиться сумнозвісний «Рудий ліс» – найбільш забруднена в зоні територія. У прес-службі Головного управління ГСЧС в Київській області підтвердили, що рятувальники з ранку борються з вогнем. Тим часом очевидці повідомляють, що з трави полум’я перекидається на дерева.

Print Friendly, PDF & Email