Європейський суд з прав людини погодився розглянути справу щодо сина голови МВС України Арсена Авакова Олександра, якого підозрюють у цінових махінаціях з рюкзаками для поліції. Про це повідомив адвокат Авакова Олександр Лисак, передає «Інтерфакс». Нагадаємо, син міністра внутрішніх справ подав заяву до ЄСПЛ про начебто незаконне його затримання співробітниками НАБУ.

«2 червня я отримав документи про те, що ЄСПЛ прийняв справу до розгляду. Звичайно, рішення ще немає, але в нас є приводи для оптимізму. Адже вже у цьому році було два прецеденти з позитивним рішенням Європейського суду щодо двох громадян України — Євгена Корнійчука і Анатолія Макаренка», — сказав Лисак.

Він також пояснив, що до ЄСПЛ було подано через застосування статті 208 КК, яку застосовують, якщо людина намагається виїхати за кордон.

«У мого підзахисного такого наміру не було. НАБУ запросто могло провести обшук в його квартирі, він цьому не перешкоджав. Тому ми віримо в позитивне для нас рішення ЄСПЛ», — каже адвокат.

Нагадаємо, на початку листопада 2017 року сина очільника МВС Олександра Авакова затримали представники НАБУ. Його підозрювали в поставках рюкзаків для поліції за завищеними цінами. Згодом суд відпустив його під особисте зобов’язання батька-міністра Арсена Авакова з вимогою здати всі паспорти до Державної міграційної служби. На чоловіка надягнули електроний браслет. А пізніше зняли арешт з майна у Києві та Харкові, що був накладений після низки обшуків. Втім, Солом’янський суд Києва згодом поновив арешт на майно сина міністра внутрішніх справ України.

Також через підозру у розтраті понад 14 млн грн під час тендеру щодо постачання рюкзаків для МВС було затримано колишнього заступника міністра внутрішніх справ Сергія Чеботаря. За версією слідства, 2015-го року він був причетним до закупівлі коштом МВС України рюкзаків за ціною, яка була суттєво вища за середньоринкову. При цьому товар не був поставлений вчасно і не відповідав встановленим вимогам. У результаті держава зазнала збитків у розмірі понад 14 млн грн.

Перед Новим роком Солом’янський районний суд Києва подовжив Чеботарю ще на два місяці запобіжний захід у вигляді особистого зобов’язання, арешт на його майно було скасовано Апеляційним судом.

5 квітня НАБУ повідомило, що завершило розслідування «справи рюкзаків».

Print Friendly, PDF & Email