Успенський собор та Трапезна церква Києво-Печерської лаври повернуті державі. Про це повідомив міністр культури Олександр Ткаченко на своїй Facebook-сторінці у четвер, 5 січня.

"Тільки завершила роботу Комісія для прийому-передачі Успенського собору та Трапезної церкви від Української Православної Церкви до держави. Ці дві культові споруди, розташовані на території Заповідника, були передані у погодинне безоплатне користування УПЦ з 2016 року згідно з договором, термін якого закінчився 32.12.2022", - зазначив він.

За словами чиновника, до комісії входили:

представники Національного заповідника,
юридичної компанії "Міллер",
Свято-Успенський чоловічий монастир Києво-Печерської Лаври Української православної церкви,
Міністерство культури та інформаційної політики України.

"Комісія розпочала свою роботу 2 січня цього року та займалася інвентаризацією майна, а також складанням акта технічного огляду двох будівель. Робота Комісії забезпечила комплексний опис майна Успенського собору та Трапезної церкви, стан іконостасів та ікон, іншого майна, яке не можна відокремити від культових будівель (наприклад, Царська брама, люстри), щоб повернути його балансоутримувачу", - розповів голова Мінкульту.

Ткаченко додав, що за підсумками комісії підписано відповідний акт повернення будівель з боку УПЦ.

За його словами, на останнє засідання комісії не з'явився митрополит Павло, який мав підписати Акт, проте це не стало на заваді для повернення державного майна.

"Відсутність митрополита запротоколована членами Комісії, а самі Акти, підписані з боку Заповідника, направлені іншій стороні на ознайомлення", - пояснив він.

Чиновник також зазначив, що Свято-Успенська Києво-Печерська лавра входить до списку об'єктів світової спадщини ЮНЕСКО. Водночас Трапезна церква є пам'яткою архітектури національного значення.

Print Friendly, PDF & Email