Кабінет міністрів готує до 2019 року відразу три реформи, які дозволять забезпечити безперебійну виплату пенсій населенню, забезпечивши своєчасне наповнення Пенсійного фонду.
Про це повідомив економічний експерт Олег Пендзин для телеканалу ZIK.

Першою реформою експерт називає передачу контролю за виплатою Єдиного соціального внеску Пенсійний фонд.

«Очікувалося, що доходи від ЄСВ будуть більші, що люди будуть платити краще. Зараз ми побачили ще один цікавий законопроект про передачу контролю за ЄСВ Пенсійному фонду. Ввели штрафи і покарання для тих, хто своєчасно не сплачує єдиний соціальний внесок. Нас намагаються переконати, що за рахунок цього надходження до ПФУ збільшаться до 10 млрд», - заявив він.

Друга реформа - передача на виплату пенсій доходів від податків на розмитнення автомобілів на єврономерах, і третя - збільшення оподаткування високих зарплат ЄСВ. На думку експерта, реалізація будь-якої з зазначених реформ під великим питанням, про що українському уряду вже повідомляли іноземні партнери.

Раніше Міжнародний валютний фонд порекомендував українському уряду і депутатам знизити в п'ять разів очікування зі збору податків на ввезення автомобілів з європейськими номерами в бюджеті на 2019 рік. Спочатку уряд розглядав варіант з 8 млрд гривень надходжень, потім скоротило до 5 млрд, а МВФ запропонував ввести мінімальний дохід на рівні 1 мільярда гривень.

Print Friendly, PDF & Email