Президент України Петро Порошенко заявив, що Україна не хоче бути частиною РФ. Він зазначив, що в 2014 році воювати на Донбас пішли близько 60% російськомовних українців.

Про це Порошенко заявив в ефірі телеканалу ICTV.

Глава держави прокоментував думку, що атака Росії в Керченській протоці пов’язана з наближенням можливості отримання томосу українською православною церквою.

«Чи пов’язана вона з томосом, або з самітом G20, або з виборами … запитаєте Путіна. Ніхто в світі не може пояснити, що він робить. Я точно не можу. Ми з вами повинні захищати державу, яке Господь нам послав. Кожен повинен нести свій хрест. Чи є отримання томосу ударом по Путіну? Очевидно, що так. Це духовний удар. він пішов на нас в атаку, а церква, якою він дуже пишався, українці не бачать можливості в неї ходити. Все, що він робив — даремно . Він буде намагатися нас зупинити. Як в 2014-му, йому був потрібен Донбас і Крим? Ні, йому була потрібна вся Україна. Російська імперія без України не існує», — заявив Порошенко.

Він зазначив, що українці з цим не погодилися.

«Тому що в 2014 році 60% тих, хто зі зброєю в руках захищали українську землю, були російськомовними. Вони любили Україну аж ніяк не менше тих, хто спілкується українською мовою. І тому для нас це важливо», — підкреслив Порошенко.

Президент подякував кожного воїна, який в будь-який момент готовий до захисту держави.

«У 2014 ми і близько не мали такого рівня патріотизму в ЗСУ. Це сталося завдяки нашим зусиллям для розвитку армії. Коли держава захищає воїнів, тоді і воїни будуть здатні захистити державу», — резюмував Глава держави.

Джерело 

Print Friendly, PDF & Email