Кабінет міністрів України 4 липня ц.р. ухвалив Постанову №479, якою вніс зміни до своєї Постанови №461 від 24 червня 2016 р., котра викликала обурення профспілківців, бо нею було суттєво скорочено Списки №1 і №2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, зайнятість у яких давала право на пенсію за віком на пільгових умовах, а отже було порушено права тисяч трудівників, зайнятих у шкідливих і важких умовах.

Тому Конфедерація вільних профспілок України одразу звернулася з позовом до суду про відміну цього документу. Розгляд справи ще триває, повідомляє профспілковий сайт КВПУ.

Цьогорічною Постановою уряду, яка вводиться у дію із 1 січня 2018 року, повернуто право дострокового виходу на пенсію за віком для:

Працівників, зайнятих повний робочий день на підземних роботах, які обслуговують працівників зайнятих на підземних роботах;

Зайнятих на роботах у зоні відчуження;

Працюючих на видобуванні і збагаченні уранової руди;

Особовий склад Державної гірничорятувальної служби, який забезпечує безпосереднє здійснення екстрених і невідкладних заходів, щодо запобігання та ліквідації надзвичайних ситуацій;

Кілька робітничих професій металургійної і гірничодобувної промисловості;

Працівників, зайнятих ремонтом устаткування в умовах діючого виробництва на підприємствах – гірничих, металургійних, хімічних, атомної енергетики, із видобування і переробки нафти, газу, вугілля, сланцю і ряду інших.

Джерело

Print Friendly, PDF & Email