Урок-квест — це заняття, яке проходить в ігровій формі. Якщо все правильно організувати — в захваті будуть як учні, так і педагог. Що потрібно врахувати і де подивитися приклади готових квестів — читайте далі.

ФОРМАТ

— Урок на свіжому повітрі. Для цього потрібно вийти на вулицю (парк, шкільний двір або ж поїхати на якусь екскурсію), де діти будуть шукати різні підказки і предмети, щоб потім, зібравши їх, вирішити головоломку, знайти скарб або відповісти на питання.

— Урок в замкнутому приміщенні. Принцип квесту — знайти вихід. Діти повинні виконати низку тих чи інших дій, щоб знайти ключ і врятуватися.

СКЛАДОВІ КВЕСТУ

— Мета. Це і є основа квесту. І якщо ви визначите її, як «Вивчення феодального ладу в Західній Європі», навряд чи це «спрацює». Інша справа — «Врятувати франкське селянство і допомогти йому в боротьбі за свої права з феодалами-кровожерами».

Квест-урок повинен нагадувати гру, пройшовши всі етапи якої ви досягнете певної мети, виконайте важливу місію.

— Ролі. Клас слід об’єднати у певні групи (залежно від тематики квесту). Кожна з груп вивчає свої обов’язки, права, ситуацію, в якій знаходиться, і мету, до якої прагне. Додасть «перцю» необхідність конкурувати між собою.

— Загадки і головоломки. Підготовка цих складових займе найбільше часу, тому що це повинні бути не просто питання, а креативні завдання, для вирішення яких необхідні знання.

Правила. Всі учасники квесту повинні чітко знати правила і не порушувати їх.

— Сюжет. Квест-урок — це не просто вікторина або гра в «Брейн Ринг». Це, як ми вже писали, гра. З метою, місією і розвитком подій.

 

ЯКІ ІНСТРУМЕНТИ МОЖНА ВИКОРИСТАТИ?

Тут все залежить, де саме буде відбуватися урок-квест. Якщо на вулиці — то можна ввести в урок елементи спортивного орієнтування. Якщо це урок ботаніки — добре провести його в лісі або парку. Якщо це історія — можна організувати екскурсію, в ході якої залучити дітей до гри, щоб факти сприймалися легше і цікавіше.

Ще один варіант — поїздка в музей, в якому діти повинні уважно слухати гіда і розглядати експонати, адже потім це знадобиться для знаходження підказок.

ПОМИЛКИ ПРИ ПРОВЕДЕННІ КВЕСТ-УРОКІВ

— Занадто велика кількість учасників. Якщо учасників багато, навряд чи вдасться всіх залучити до гри в повній мірі. Тому деяким учням може стати нудно. Кожен учасник квесту повинен брати активну участь в завданнях. Тому поділ на команди — найкращий вихід.

 

 

— Перенасичення. Коли ви, продумуючи квест, хочете «запхати» в нього якомога більше — гра в підсумку може виявитися затягнутою і діти втомляться. Дотримуйтеся золотої серединки.

Занадто складні завдання. Звичайно, квест передбачає подолання труднощів і «кипіння мізків», однак якщо зі складністю завдань переборщити, учням може стати просто нецікаво.

ПРИКЛАДИ КВЕСТ-УРОКІВ

Квест-уроки з природничо-математичних дисциплін — ТУТ.

Урок-квест «У пошуках скарбів» — ТУТ.

Квест-уроки з різних предметів — ТУТ.

Квест для початкової школи — ТУТ.

Print Friendly, PDF & Email