Українська православна церква Київського патріархату визначилася з єдиним кандидатом на пост предстоятеля майбутньої церкви. Про це заявив прес-секретар УПЦ Київського патріархату архієпископ Євстратій (Зоря) після закінчення архієрейського собору цієї церкви в Києві 13 грудня, повідомляє Delo.ua.

Зоря зазначив, що 6 січня в Константинополі "повинна бути здійснена божественна літургія, співслужіння Вселенського патріарха і предстоятеля помісної церкви, і після цього йому буде вручено Томос".

Архієпископ зазначив, що ієрархи УПЦ КП прийдуть на об'єднавчий собор 15 грудня. Тоді ж УПЦ КП представить свого кандидата на верховенство в помісної церкви.

"У нас є єдина пропозиція щодо кандидатури, яку запропонують на соборі", - сказав прес-секретар УПЦ КП.

Він відмовився назвати цю людину, зазначивши, що його почують учасники собору 15 грудня.

За його словами, голосування на соборі буде таємним, як раніше і запропонував Вселенський патріарх Варфоломій. Спочатку всі учасники собору визначать трьох головних претендентів. А потім архієреї таємним голосуванням виберуть з цієї трійки предстоятеля.

Однак, за даними видання "Українська правда" собор Української православної церкви Київського патріархату проголосував за митрополита Переяславського і Білоцерківського Єпіфанія.

На соборі зібралися близько 40 архієреїв і приблизно 30 з них підтримали кандидатуру митрополита Єпіфанія. При цьому 12 архієреїв підтримали митрополита Луцького Михайла.

 

Print Friendly, PDF & Email