B.о. міністра охорони здоров’я України Уляна Супрун на своїй сторінці в Facebook розповіла про те, що таке пневмонія і як запобігти розвитку захворювання.

«Кашель, утруднене дихання, висока температура (39°) — симптоми пневмонії, яка кожні 20 секунд забирає життя однієї дитини на планеті. Пневмонія є причиною смертей близько 16% дітей у віці до 5 років у всьому світі. У Всесвітній день боротьби з пневмонією хочу нагадати прості кроки, які може зробити кожен з нас, щоб запобігти розвитку пневмонії у своєї дитини або у себе», — написала Супрун.

Пневмонія — це гостре запалення легенів, яке можуть викликати віруси, бактерії і грибки. Під час хвороби в альвеолах легенів (бульбашки, які у здорової людини наповнені повітрям) накопичуються слиз і рідина, які викликають біль при диханні і обмежують надходження кисню.

Також при пневмонії спостерігається втягнення грудної клітини, коли під час вдиху западає нижня частина грудної клітини (у здорової людини грудна клітка в цей час розширюється); прискорене дихання; свистячі хрипи (частіше при вірусних інфекціях).

Але не завжди при пневмонії проявляються абсолютно всі із зазначених симптомів. Інколи немовлятам важко ковтати їжу або пити, у них може знижуватися температура тіла, з’являтися судоми, іноді діти можуть навіть знепритомніти.

Як уберегти себе?

Першим кроком для захисту дитини повинна стати планова вакцинація. В Україні безкоштовно можна отримати якісні та ефективні вакцини від Hib-інфекції (гемофільної палички типу Б), кору і коклюш.

«У всіх регіонах країни досить вакцин», — підкреслила чиновник.

Для зміцнення імунної системи важливу роль відіграє повноцінне харчування. Немовлятам необхідно отримувати грудне вигодовування протягом перших 6 місяців життя. Також важливо дотримуватися чистоти в будинку і провітрювати приміщення.

Читайте також: Уляна Супрун розвіяла міф про шкоду молока

Print Friendly, PDF & Email