На сторінці в.о. міністра охорони здоров’я України в Facebook йдеться, що вершкове масло — важливий і корисний продукт і не потрібно відмовляти собі в задоволенні з’їсти намазаний ним шматок свіжого хліба. Однак, вживати масло потрібно в дуже обмежених кількостях.

МОЗ нагадує, що масло — молочний продукт, отриманий шляхом збивання вершків. Виходячи з технологічних особливостей, є вершкове масло з пастеризованих вершків; кисловершкове з пастеризованих вершків, заквашених чистими культурами молочнокислих бактерій; топлене з масовою часткою жиру 99,8% і солоне з додаванням кухонної солі.

За кількістю жиру в продукті і технологічними нормами буває вершкове масло-екстра (80-85%), селянське (72,5-79,9%), бутербродне (61,5-72,4%) і топлене масло (понад 99, 8%).

Інша частина масла — це так звана плазма, вона складається з білків молока, води, лактози (молочного цукру), мінеральних солей, молочної кислоти і водорозчинних вітамінів. Чим більше плазми, тим менше жирність масла, і навпаки.

 

Чим корисно вершкове масло

Вершкове масло — цінне джерело поживних речовин, калорій, жирів, вітамінів А, К, Е, масло покращує всмоктування жиророзчинних вітамінів А, Е, D, а ненасичені жирні кислоти, які є в маслі, добре впливають на стан судин.

Шкода вершкового масла
Надмірна кількість тварин насичених жирів збільшує ризик серцево-судинних хвороб. Особливо це стосується людей старшого віку.

Як  їсти вершкове масло

Головне бути помірним у вживанні вершкового масла. У маслі багато насичених жирів, в 100 грамах олії їх половина, а це подвійна денна норма для організму.

Чим менше жирність масла, тим менше жиру і насичених жирів. Однак в такій же кількості масла більше 700 калорій — третина потреби в калоріях людини. Крім того, в маслі досить багато холестерину — в 100 грамах — 250 мг. При цьому за день медики радять споживати не більше, ніж 20-30 грамів насичених жирів.

Чим шкідливий маргарин

Маргарин до молочних продуктів ніякого відношення не має. Зазвичай це гідрогенізовані рослинні олії в поєднанні з барвниками і ароматизаторами. Головна небезпека маргарину полягає у високому вмісті в ньому транс-жирів — до 50%, що не може переробити наш організм.

Print Friendly, PDF & Email