Один із головних висновків сьогодення – українці далі хочуть свого «месію», який має вирішити всі наші проблеми: вивести країну з кризи, знизити тарифи, принести достаток та швидко завершити війну. І «месія» може бути без політичного досвіду чи команди. Головне, щоб оголосив себе кандидатом.
Таку думку висловив під час дискусії з лідерами думок журналіст Тарас Семенюк.
«Месією» – і це помітно неозброєним оком – хочуть зробити Святослава Вакарчука. Під час дискусії більшість запитань для нього були в одному руслі: ну коли ти нарешті визначишся. До слова, Вакарчук вміло відходив від відповіді та наводив аргументи, «чому зараз не час».
“І це справді так. Він не на часі. Бо такий кандидат як Вакарчук може бути президентом в іншій країні – країні, де немає війни, зростає економіка, міцнішають демократичні інститути. І тоді, коли за спиною у потенційного кандидата буде не лише великий запит суспільства на політика з європейськими цінностями, а й команда, готова реалізовувати політику західного зразка”, – переконаний Тарас Семенюк.
Напередодні виборів українці можуть постраждати від двох факторів ризику: внутрішнього популізму, що вже набрав обертів і збільшуватиме динаміку, та геополітичної нестабільністі і військової агресії Росії.
“Не просто виховувати відповідальність в суспільстві, де панує культура очікування. Це стосується і постійного уповання на когось – МВФ, європейців чи спонсорів, які за свої кошти мають покращити наш добробут. Позбутися ідеї того, що держава є «месією», як це було в радянські часи, значить обмежити її функції”,- вважає колишній міністр економічного розвитку і торгівлі Айварас Абромавичус. Таким шляхом пішли більшість успішних країн.
“Хто ми? Що нам потрібно? Якої політики хочемо в найближчому майбутньому? Якої відповідальності прагнемо? Відповіді на ці запитання є фундаментальними. Неспроможність здати цей іспит призведе до того, що ми виберемо чергового «месію». Ним Вакарчук точно не буде, як би не хотілося”, – резюмує Тарас Семенюк.