Швидкого українського прориву та наступу, на який багато хто сподівався, не відбулося, а війна з Росією виявилася кривавою і повільною. Однак українські захисники все ще можуть здивувати критиків. Про це у суботу, 26 серпня, пише The Washington Post з посиланням на експертів.

"Війна не йде лінійно. Захисники можуть триматися протягом тривалого часу, а потім раптово зламати, дозволяючи нападнику досягти швидких успіхів, перш ніж захист зміцниться далі в тилу. Українці прагнуть створити саме такий ефект - і є підстави вважати, що вони це можуть", - пише видання.

Вказується, що проникнути глибоко в оборону, таку яку росіяни створили на півдні України, є важким завданням для будь-якої армії.

"Збройні сили США робили це двічі за сучасну пам’ять, обидва рази проти Іраку. У 1991 році, після 39-денних ударів по іракських військах з повітря, очолювана США коаліція чисельністю 650 000 військовослужбовців проникла та обійшла оборону Іраку, розгромивши іракську армію за 100 годин. У 2003 році менші сили під керівництвом США знищили сильно занедбану іракську армію за кілька тижнів. Україна ж не має жодної переваги, яку мали Сполучені Штати в цих операціях. В неї немає панування в повітрі і в неї занадто мало броньованих проривних систем", - пояснили аналітики.

Вказується, що росіяни підготувалися до оборони: поставили міни, вирили глибокі смуги в землі для своїх військ, задіяли артилерію.

"Російська армія зайняла еластичну оборону, за якої її війська спочатку відступають, а потім контратакують, коли українські війська зазнають втрат і починають втомлюватися. Усі ці фактори роблять український контрнаступ надзвичайно жорстким", - зазначили експерти.

У той же час, видання вказує що українські війська просуваються на двох ключових напрямках - у центральній Запорізькій області в районі Роботиного по дорозі на Токмак і Мелітополь і на сході Запорізької області на південь від Великої Новосілки на рубежі в напрямку Бердянська.

"Схоже, що українці пробили принаймні найпередніший пояс російських мін і оборонних споруд в обох районах, і їх просування в районі Роботине, схоже, прискорюється. Вони також повернули деякі значні території навколо Бахмута, який є єдиним містом, яке Росія змогла захопити під час свого наступу минулої зими", - говорять аналітики.

Видання пише, що російська армія виснажується і це означає, що будь-який український прорив чинних ліній РФ буде важко швидко закрити.

"Це те, на що робить ставку Україна", - вказує видання.

Print Friendly, PDF & Email