Екс-форвард «Дніпра» та збірної України Роман Зозуля, відомий також як волонтер АТО вимушений відмовитись від переходу до іспанського клубу "Райо Вальекано", через протести вболівальників. Причиною стала громадська діяльність футболіста, а також його інтерв’ю, згідно яких на вболівальники зробили висновок, що Роман Зозуля за своїми поглядами є неонацистом. Сам футболіст, між тим, заперечує наявність право радикальних поглядів: «я – не нацист я просто допомогою українській армії, що захищає народ України від російської агресії на південному сході».

Між тим, погляди Романа Зозулі широко відомі не тільки іспанським вболівальникам, але й в Україні. Зокрема, Роман Зозуля у 2015 році, під час нагородження «Дніпра» срібною медаллю Чемпіонату України вигукував «Путін х…ло», також він брати активну участь у кампанії щодо заборони гастролей російських артистів в Україні, писав у соцмережах образливі слова щодо українських артистів та спортсменів що гастролюють в Росії та виступають за російські клуби. Слід згадати також його конфлікт з українським футбольним експертом, колишнім футболістом київського «Динамо» Віктором Леоненко. У відповідь на жарт, щодо неякісної гри Зозулі в одному з матчів збірної України, яка, на думку Леоненка була пов’язана з тим, що футболіст має більше тренуватись, а не витрачати час на волонтерську діяльність, Зозуля обізвав його «гнилою людиною»: «Вітя, ти не людина, й не особистість. Ти взагалі ніхто» - додав він.

Відомий він і своїми хуліганськими діями на футбольному полі. Так по закінченню матчу між «Дніпром» та луганською «Зорею», що закінчився 2:0 на користь луганчан, Зозуля, що пропускав гру через тимчасову дискваліфікацію вибіг на поле та почав бити суддю, звинувачуючи останнього у підтримці луганчан через політичну упередженість.

Отже, на жаль, деякі речі, що вважаються в Європі проявами нацизму, в Україні є нормою. Саме тому скандал між Зозулею і вболівальниками "Райо Вальекано" в Україні вважається нісенітницею, а українські футбольні кола встали на захист футболіста з сумнівною з точки зору європейців репутацією.

Print Friendly, PDF & Email