До вищої Ради Правосуддя ВРП надійшла заява від Святошинського райсуду м.Києва, де розглядається справа екс-беркутівців, яких підозрюють у розстрілі 48 активістів під час подій на Майдані, про втручання у діяльність суду. Так, у документі йдеться про події яки сталися біля будівлі суду в ніч на 9 січня 2017 року. Група невідомих осіб, йдеться у заяві, влаштувала паління шин, що на думку суддів є формою тиску, та намагання уклонити чашу Феміди на сторону, яка вигідна одній зі сторін. Також, на думку суддів, до тиску можна віднести й мітинги під судом, яки є «наміром дискредитувати суд та вплинути на нього».

На тиск з боку активістів скаржиться і суддя Господарського суду Києва Людмила Шкурдова, яка розглядає справи за позовом російського банку «ВТБ» до приватного підприємства про стягнення заборгованості у сумі понад 2,185 млрд грн. В заяві Шкурдової, йдеться про дії активістів громадських організацій представників «Стоп корупція» та «Наші гроші», які робили спробі «поспілкуватися» з її дочкою з метою збору даних про її майно та майно її родичів. Такі заходи з боку громадських активістів вона вважає тиском однієї із сторін даної справи.

Зі скаргою до ВРП звернувся й суддя Окружного адмінсуду м.Києва Євген Аблов. Він заявляє про тиск, стосовно однієї із справ, де виступає в якості відповідача НАБУ. За його ствердженням, НАБУ було сфальсифіковано справу щодо його особи, яка стосується самого судді, а також його дружини та малолітнього сина. Мова йде про начебто незаконне збагачення судді у 2015-2016 рр.

Загалом, до ВРП надійшло 66 заяв суддів різних інстанцій, стосовно втручання у їхню діяльність щодо здійснення правосуддя. Отримані дані внесено до відповідного Реєстру.

Print Friendly, PDF & Email