Командувач Військово-морськими силами Збройних України Ігор Воронченко прокоментував відео, яке опублікували ФСБ РФ. На ролику затримані Росією українські моряки дають показання і зізнаються, що свідомо порушили закон. На думку глави українських ВМС, військових змусили зробити такі заяви.

"Екіпажі суден зараз знаходяться в різних місцях. Троє військовослужбовців, один офіцер і двоє контрактників, які були поранені, знаходяться в лікарні міста Керчі. Кораблі знаходяться в пункті базування, де дислокуються катери ФСБ. І вже є певні докази про надання неправдивої інформації нашими матросами", - заявив Воронченко в ефірі програми "Свобода слова" на телеканалі ICTV.

За його словами, він особисто знає цих матросів і вони "завжди були чесними професіоналами своєї справи".

" І те, що вони зараз кажуть, це неправда", - додав Воронченко.

Нагадаємо, що 25 листопада три військові кораблі України вийшли в Чорне море і попрямували до Керченської протоки. Російський прикордонний корабель протаранив український буксир, а прикордонники РФ відкрили вогонь і зупинили артилерійські катери "Бердянськ" і "Нікополь", а також рейдовий буксир "Яни Капу", які слідували з Одеси до Маріуполя.

У лікарні опинилися Артеменко Андрій Анатолійович (31 березня 1994 року народження, Новоукраїнка), Сорока Василь Вікторович (11 квітня 1991 року народження, Одеса), Ейдер Андрій Дмитрович (20 грудня 1999 року, Одеса).

Читайте також: Реакція світу на захоплення українських кораблів

Print Friendly, PDF & Email