В умовах глобальних викликів українська компанія HelpCrunch зуміла не лише втримати рівень, а й збільшити продажі на 800% за півтора року. Створена українськими розробниками багатоканальна платформа для спілкування з клієнтами показала здатність розширювати бізнес та підвищувати прибуток навіть перед обличчям війни та руйнувань, спричинених віроломним нападом Росії на Україну.
Українські айтішники завжди відзначалися високою кваліфікацією та талантом, що зробило їх незамінними на світовому ринку програмного забезпечення та технологічних розробок. IT-компанії з України завоювали світове визнання завдяки високій технічній компетентності, креативності та інноваційності.
Саме це стало основою успіху HelpCrunch, який з’явився в 2017 році як стартап, який допомагає компаніям економити час та ресурси, будуючи ефективні комунікації зі своїми клієнтами. Команда HelpCrunch повністю українська, але понад 5 років успішно зростала виключно на європейському та американському ринках.
На початковому етапі платформа мала базовий функціонал для спілкування з клієнтами, такий як чат для сайту, спільна скринька та база знань. Однак згодом команда HelpCrunch почала впроваджувати нові функції та можливості, які робили його дедалі потужнішим та функціональнішим на кожній новій ітерації розвитку.
Інновації та сучасні технології
Українська компанія з перших днів з моменту свого створення зробила ставку на якнайшвидше впровадження інновацій та найсучасніших технологій. Так, швидко оцінивши потенціал штучного інтелекту (ШІ), HelpCrunch розробили ряд інструментів на його основі, які допомагають компаніям автоматизувати спілкування з клієнтами. Чат-боти, бази знань та штучний інтелект значно підвищують продуктивність бізнесів, працюючи цілодобово, навіть коли команда спить. Вони забезпечують швидкі та автоматичні відповіді на запитання, що часто ставляться, і збирають важливу інформацію про клієнтів.
Представники компанії Polis.ua зізнаються, що перехід на HelpCrunch дозволив їм за допомогою інтеграції онлайн-чату з месенджерами (Telegram, Viber) обробляти у середньому близько 2000 чатів на місяць. CEO компанії SE Ranking Валерій Курилов розповідає, що перехід на HelpCrunch підвищив задоволеність клієнтів до 95%, закриваючи понад 1500 чатів на місяць. Як результат, продуктивність команди зросла на 40%, а середня кількість потенційних клієнтів – на 36%.
HelpCrunch регулярно збирає відгуки від клієнтів, постійно використовуючи їх для покращення своїх продуктів та послуг. Більше того, команда проекту намагається діяти глобально, активно працюючи на надконкурентному західному ринку. Але й там у HelpCrunch чудові відгуки. Стартап з Австралії Tribal Habits, який розробляє платформу для онлайн-навчання, серед конкурентів вирішив зробити вибір у бік українського сервісу. І саме додаток HelpCrunch став основою конкурентної переваги для Tribal Habits, яка дала можливість випереджати конкурентів у швидкості реакції на звернення клієнтів.
Підключення HelpCrunch до сайту та мобільного додатку дозволило реагувати на запити протягом 5 хвилин: “Найголовніше — це те, що HelpCrunch дозволяє нам швидко реагувати на повідомлення клієнтів. Це дуже важливо для нас як для молодого бізнесу. І це те, що відрізняє нас від наших конкурентів”.
Внаслідок потужних зусиль команди HelpCrunch швидко став українським відкриттям та одним із провідних гравців на ринку програмного забезпечення для обслуговування клієнтів. Наразі він використовується більш ніж тисячами компаніями по всьому світу.
Війна та розрив з російськими клієнтами
Завдяки успішній стратегії та якісному продукту HelpCrunch витискає з українського ринку не лише російських конкурентів, а й великі західні компанії.
Відомі американські Zendesk та Intercom також пропонують програмне забезпечення для підтримки клієнтів, однак українська HelpCrunch змогла конкурувати і з ними, пропонуючи більш доступну ціну та аналогічний спектр функцій.
У 2022 році, після нападу Росії, багато українських компаній почали шукати альтернативи російським продуктам. HelpCrunch був одним із тих, хто зміг повноцінно замінити представників країни-агресора. Компанія пропонувала конкурентоспроможну ціну та функціональність, що зробило її привабливим варіантом для українських компаній, які хотіли відмовитися від російських продуктів. Більше того, всіх своїх російських клієнтів після вторгнення окупаційної армії РФ в Україну HelpCrunch відключила та заблокувала.
Компанія прагне встановити абсолютно нові стандарти підтримки клієнтів, маркетингу та продажу. Для HelpCrunch йде мова не лише про отримання прибутку – йдеться про те, щоб зробити своїх клієнтів задоволеними та успішними.
Андрій Підмогильний, директор компанії Terra Incognita, розповідає: “Використовуємо чат на сайті, спільний ящик повідомлень (включаючи соціальні мережі) та базу знань для співробітників нашого контакт-центру. Важливою особливістю є те, що завжди можна переглянути історію переписок, а самим клієнтам надається можливість оцінити якість консультації, тон спілкування та інше. Великий плюс, що це український продукт, який має чітку проукраїнську позицію та велике бажання стати ще кращими”.
Однією з визначних особливостей HelpCrunch є прагнення стати універсальною платформою для спілкування з клієнтами. Це простий та ефективний інструмент, який об’єднує підтримку клієнтів, маркетинг та продажі в одну інтегровану платформу. Компанії можуть швидко додати онлайн-чат HelpCrunch на свій вебсайт усього за 15 хвилин, пропонуючи негайні переваги клієнтам і компаніям.
Компанії пояснюють, що перехід HelpCrunch починає окупатися майже відразу.
Рене Лейн, директор Fitlap, зазначає: “Ми отримали на 11,5% більше унікальних переходів з електронних листів, ніж у середньому по галузі, і повернули €14,8 з кожного €1, сплаченого за HelpCrunch”.
Багатоканальні можливості платформи гарантують, що всі запити клієнтів з чату, мобільних додатків, електронної пошти та програм для обміну повідомленнями збираються в одній єдиній поштовій скриньці. Ця функція значно спрощує процес відповіді агентам підтримки, забезпечуючи більш швидке та ефективне обслуговування.
Обслуговування українського бізнесу і не лише
Хоча історія HelpCrunch почалася в Україні, сфера діяльності компанії сягає далеко за межі її батьківщини. Проте напад РФ на Україну та початок війни змусив компанію форсувати активність на українському ринку, щоб допомогти бізнесу рідної країни витримати економічний шок.
Команда запустила продукт в Україні за дуже низькими цінами, порівняно із західними ринками, надавши 3 місяці безкоштовного використання протягом півтора року з березня 2022 року. Наразі HelpCrunch пропонує 1 місяць вільного користування для українців замість звичних для решти клієнтів 14 днів і ціни на 40-80% нижче, від стандартних для клієнтів з інших країн.
“Тобто наша мета була допомагати бізнесам заощаджувати кошти та надати українцям якісну альтернативу на заміну російським рішенням для підтримки клієнтів, як Jivochat та Carrotquest, які по суті були монополістами в нашій країні”, – зазначає CEO HelpCrunch Павло Павленко.
Наразі кількість українських клієнтів майже сягнула тисячі компаній, які обрали HelpCrunch для покращення взаємодії з клієнтами та розвитку власного бізнесу. Відомі імена включають Portmone.com, MauDau, IT STEP Academy, CoralTravel, Кабанчик, Hotline Finance, bodo та багато інших.
Зважаючи на умови, це можна вважати справжнім проривом. З моменту запуску в березні 2022-го і до жовтня 2023 року, тобто всього за 19 місяців, продажі компанії в Україні зросли приголомшливо – більш ніж на 800%.
Прихильність до українського ринку
Прихильність до українського ринку виходить за рамки пропозиції якісного продукту. HelpCrunch забезпечує підтримку клієнтів українською мовою, бо бажає встановлювати нові стандарти якості обслуговування, прагнучи надавати приклад успіху у власній країні.
Більше того, HelpCrunch пропонує різні тарифні плани, починаючи з 330 гривень на місяць за агента підтримки та безкоштовний місяць обслуговування саме для українців, що робить його доступним в Україні для підприємств будь-якого розміру та походження.
Майбутнє HelpCrunch
Павло Павленко, як керівник команди, вже розуміє куди компанія рухатиметься далі. У HelpCrunch продовжать активно інвестувати в технології штучного інтелекту, розширюючи можливості та функціонал платформи. Компанія має намір активно розвивати свої напрями маркетингу та продажу. Сюди входять такі функції як бронювання дзвінків, банери, SMS-маркетинг і багато іншого, що дозволить компаніям мати у своєму розпорядженні різноманітний набір інструментів. HelpCrunch прагне створити зручний для користувача email-сервіс, схожий на конструктор чат-ботів. До того ж команда планує розробити автоматизовані маркетингові компанії електронною поштою доступнішими.
Історія успіху української компанії HelpCrunch — це яскраве нагадування, що навіть у важкі часи під час війни інновації та стійкість можуть стимулювати зростання бізнесу. Еволюція та розвиток проекту показують, що інші компанії з України також можуть здобути уроки з цього досвіду та покращити взаємодію з клієнтами навіть під час війни, масштабуючи бізнес та стимулюючи зростання української економіки.