Новий пакет санкцій введений відносно українських фізичних та юридичних осіб є далеко не останнім. Таку думку висловив експерт міжнародник Андрій Бузаров. За його словами, розширений список санкцій РФ можна пояснити неспроможністю Росії безпосередньо відповісти на санкції США. Тому Кремль вже протягом чотирьох років намагається зробити це за рахунок українських громадян і компаній. 

«У свою чергу Україна теж обмежена у відповідних діях, оскільки все ще залишається істотна залежність від російської економіки, і про адекватну реакцію мова не йде. Сьогодні дуже багато хто працює «під дахом» провладних структур і незважаючи на конфлікт продовжують збільшувати свої статки за рахунок поставок продукції або купівлі-продажу різних послуг тощо. Думаю, санкції - свідоцтво того, що в Кремлі не збираються більше з цим миритися. Більш того цей пакет санкцій не останній, в наступному році нас чекає продовження », - вважає Бузаров.

Спостерігаючи реакцію в Україні експерт прийшов до висновку, що російські санкції стали сприймати з певною часткою гумору та іронії.

«Ті, хто потрапив до списків, вперше пишуть в соцмережах, що тепер спокійні і можуть дивитися друзям і однопартійцям в очі. При цьому всі визнають, очевидний політичний контекст цього рішення», – стверджує політолог. 

Аналізуючи позиції провідних кандидатів у президенти стосовно зворотніх дій, Бузаров пояснює, що вони розділилися на дві групи: прихильників переговорів і тих, хто підтримує введення санкцій проти РФ.

«Сьогодні думки розділилися приблизно порівну. Так, Бойко і Безсмертний дотримуються своєї, озвученої раніше позиції, і виступають за ведення прямих переговорів з Росією. А ось Тимошенко і Порошенко виступають за введення санкцій. Сьогодні президент анонсував розширення санкцій проти РФ, про що він заявив на засіданні Ради національної безпеки і оборони. Цю лінію Порошенко просуває ще з осені, після виборів в так званих «ЛДНР» і нападу на українські кораблі в Керченській протоці. Про це він говорив і з Брюсселем, сподіваючись, що там візьмуть приклад з українського уряду. За словами Порошенка, санкції будуть введені проти компаній і депутатів Держдуми, діяльність яких спрямована проти національних інтересів України», - резюмував Бузаров.

Print Friendly, PDF & Email