Сьогодні Україні передали 60 засуджених з непідконтрольних територій Луганської області. Про це у Facebook повідомила український омбудсмен Людмила Денисова. 

«Сьогодні у містечку Щастя нам передали 60 засуджених, які перебували в пенітенціарних установах в окремих районах тимчасово окупованої території Луганської області, для продовження відбування покарання на підконтрольній Уряду України території», – написала Денисова. 

Вона також додала, що у лютому вже було проведено передачу 33 засуджених, а в грудні минулого року ще 42. В цілому за останні три місяці вдалося перемістити з непідконтрольної Уряду України території Луганської області 135 ув’язнених, 22 з яких вже звільнено у зв’язку із закінченням строку відбування покарання.

«4 особи, у тому числі жінка, серед 60-ти переміщених сьогодні осіб - перебували більш ніж 9 років в пенітенціарних закладах на тимчасово окупованій території Луганської області без рішення суду. Тобто, їх вину не було доведено у законному порядку», – заявила омбудсмен і додала, що «це є грубим порушенням їх прав на справедливий суд».

Вона зазначила, що робота з переміщення громадян України, які виявили бажання відбувати покарання на вільній території і тих, чиї строки ув'язнення сплили, буде продовжуватись.Вже в кінці квітня планується забрати ще 60 ув‘язнених.

Print Friendly, PDF & Email