Україна на засіданні ристоронньої контактної групи 27 березня вимагатиме визначити дату проведення обміну засуджених в Україні росіян на політв‘язнів Кремля. Про це у Facebook повідомила представник України в гуманітарній підгрупі ТКГ Ірина Геращенко.

«Провели коротку нараду з представником України в ТКГ Yevgenij Marchuk. За результатами підготували звернення на представників ОБСЄ і РФ в ТКГ і гуманітарній групі з вимогою поставити першим питанням 27 березня, під час засідання групи , визначення дати негайної передачі РФ 25 росіян, засуджених в Україні, в обмін на політв‘язнів Кремля», – написала Геращенко. 

Вона також передала слова уповноваженої з прав людини РФ  Москалькової, згідно з якими остання не має офіційного мандату займатися питанням обмінів і звільнень, й що цим має займатися контактна група в Мінську. 

«В той же час в Мінську представники РФ котрий рік валяють ваньку і відмовляються обговорювати питання звільнення росіян в обмін на українців по формулі 25/25, наполягючи, що це « питання омбудсменів». На жаль, цій позиції підігріють і деякі представники ОБСЄ, намагаючись перекласти відповідальність на омбудсменів, – заявила Геращенко. – 

Ми з Є. Марчуком направили на адресу ТКГ і гуманітарної групи ці публічні заяви пані Москальковоі і негайну нашу вимогу визначити дату обміну. Ми пропонуємо зробити звільнення і березні! Це наше 16! за останні 16 місяців звернення до росіяз вимогою забрати своїх — віддати наших».

Print Friendly, PDF & Email