Під час зустрічі в мінському форматі 19 грудня Україна в черговий раз спробує звільнити 19 українських заручників в обмін на помилування 66 сепаратистів. Крім того буде знову поставлено питання про обмін засуджених в Україні росіян на політичних в'язнів Кремля. Про це заявила перший заступник Голови Верховної Ради Ірина Геращенко під час прес-конференції «Надання адвокатської допомоги українським військовополоненим морякам», передає Укрінформ.

«Українська сторона готова помилувати 66 сепаратистів в обмін на 19 заручників, яких незаконно утримують у в'язницях Донецька і Луганська. Серед цих 19 заручників в першу чергу - військовополонені, які більше 3,5 років утримуються бойовиками, а також наш шановний колега Станіслав Асєєв [донецький блогер], за якого ми боремося останні півтора роки», - заявила Геращенко.

Вона також зазначила, що українська влада готова негайно передати Москві злочинців, засуджених за тероризм, участь в незаконних збройних формуваннях, за участь у війні проти Україн, за умови повернення політв'язнів Кремля. Серед яких знаходять українці Сущенко, Сенцов, Кольченко, Кліх, Карпюк, Панов, Гриб, а також кримські татари, яких політик назвала «нашими брати», яких незаконно утримують у в'язницях Росії і Криму. 

Вона також зазначила, що 19 грудня пройде остання в цьому році зустріч ТКГ в Мінську.

Останній обмін полоненими відбувся в Донбасі 27 грудня 2017 року. Тоді додому повернулися 73 заручника. Україна ж передала на окуповану територію 233 людини.

Print Friendly, PDF & Email