Кредити МВФ обходяться Україні не лише величезними борговими зобов'язаннями. Затвердивши третій перегляд економічної програми України в рамках програми співпраці з Україною та погодивши надання траншу в $1 мільярд, рада директорів Фонду вимагає щонайшвидшого впровадження ряду реформ. Зокрема, чиновники МВФ вважають, що Україна не може дозволити собі баритися із всеосяжною пенсійною реформою, у тому числі шляхом підвищення ефективного пенсійного віку.

"Не дивлячись на великі бюджетні коригування, державний борг залишається високим. Актуальність структурних фіскальних реформ для забезпечення стійкості в середньостроковій перспективі зросла, оскільки зростає тиск від підвищення заробітної плати і пенсій", - заявляють у Фонді.

Крім того, МВФ вимагає від української влади розпочати приватизацію та продаж українських сільськогосподарських земель, чомусь пов'язуючи це із боротьбою проти корупції.

"Початком повинна стати приватизація і розвиток ринку земель сільськогосподарського призначення. Боротьба з корупцією повинна бути більш рішучою, оскільки навіть зі створенням нових інститутів по боротьбі з корупцією, конкретних результатів поки що не досягнуто", - говориться у прес-релізі МВФ.

Print Friendly, PDF & Email