Про це на брифінгу повідомив заступник голови Всеукраїнської аграрної ради (ВАР) Денис Марчук.
“Ми бачили досить хорошу динаміку (експорту аграрної продукції, – ред.) у серпні. Але у вересні ця цифра значно краща та нас здивувала. Ми експортували нашу продукцію інтенсивніше. Лише портами Одеси у серпні ми експортували 1,7 млн т продукції. То у вересні ця цифра складає 3,8 млн”, – заявив Марчук.
За його словами, враховуючи альтернативні шляхи, за вересень Україна експортувала загалом 6,9 млн т зернових та олійних культур.
“Тобто це майже 7 млн т. Це означає, що ми вийшли на довоєнний період експорту. Так, можливо, задіяні не всі можливості портів… Але це теж дуже хороша цифра. Та ця динаміка демонструє фактичне виконання Україною її зобов’язань. Як експортно орієнтована держава, ми показуємо усьому світу, що усі позиції, підписані у Стамбулі, працюють”, – підкреслив він.
Заступник голови ВАР нагадав, що 19 листопада спливає 100 днів підписаної угоди. Марчук вважає, що усі сторони мають зробити усе для продовження угоди: “Важливо, щоб не зменшилася інтенсивність… Нам важливо, щоб продовжував працювати «зерновий коридор» взимку, влітку та навесні”.
—————————————————————————————————————————————————————————-
Друзі! Важлива Ваша підтримка!
Ми, журналісти та аналітики EconomistUA, у цей вирішальний для України час продовжуємо писати правду про війну та протидіяти пропагандистським інформаційним атакам ворога.
Засновник та шеф-редактор нашого порталу з першого дня війни перебуває в рядах Збройних Сил України. Підтримайте нашу редакцію у боротьбі на інформаційному фронті! Разом до перемоги!
Слава Україні!
- Приватбанк: 4731 1856 3079 7527 (Лисак Уляна)
- PayPal: [email protected]
- IBAN: UA933052990262016400935053834 (Lysak Uliana)
- Webmoney: Z017725753655
—————————————————————————————————————————————————————————-