Прем’єр-міністр Словаччини Андрій Данко заявив, що не стане вірити заявам президента України Петра Порошенка про конфлікт в Керченській протоці. За його словами, українська влада вже обманювала світове співтовариство історією з убивством журналіста Аркадія Бабченко. Відповідну заяву поширила його партія Slovak National Party.

«Посилення напруженості представляє для нас велику небезпеку. Але настільки ж небезпечно для нас робити заяви з дня на день на основі статей з медіа. Я не та людина, яка довіряє Порошенко. Знову ж, за повідомленнями зі ЗМІ, Україна обманула нас із померлим журналістом. Ми повинні спокійно подивитися на всі події і факти, але насправді я боюся, що деякі люди  знову просто зіграли. Не вимагайте від нас негайно давати судження і не вимагайте мільйона санкцій. Мир між Україною і Росією набагато важливіший», — сказав Данко.

Також глава уряду зазначив, що антиросійські санкції не є ефективними, конфлікт необхідно вирішувати дипломатичним способом.

«Словаччина повинна наполягати на тому, щоб обидві сторони сідали за стіл переговорів і вирішували ситуацію без воєнного стану», — додав Данко.

Нагадаємо, що 25 листопада три військові кораблі України вийшли в Чорне море і попрямували до Керченської протоки. Російський прикордонний корабель протаранив український буксир. Потім прикордонники РФ відкрили вогонь і зупинили три кораблі: артилерійські катери «Бердянськ» і «Нікополь», а також рейдовий буксир «Яни Капу», які слідували з Одеси до Маріуполя.

У лікарні опинилися Артеменко Андрій Анатолійович (31 березня 1994 року народження, Новоукраїнка), Сорока Василь Вікторович (11 квітня 1991 року народження, Одеса), Ейдер Андрій Дмитрович (20 грудня 1999 року, Одеса).

У відповідь на це президент України Петро Порошенко вирішив ввести воєнний стан. Відповідне питання було винесено на розгляд Верховної Ради і прийняте більшістю голосів.

Читайте також: Порошенко пояснив, чому воєнний стан ввели саме зараз

Print Friendly, PDF & Email