В інтерв’ю з тележурналістами Петро Порошенко заявив, що введення воєнного стану було цілком виправданою реакцією. Першим питання, на яке президенту довелося відповідати: чому воєнний стан було введено саме зараз, на п’ятий рік війни?

Порошенко пояснив це таким чином: те, що відбулося 25 листопада, – надзвичайна подія– оскільки вперше за чотири з половиною роки російської агресії Росія відкрито атакувала українські кораблі, не прикриваючись відмовками.

«Я впевнений, що це була провокація з метою, я не виключаю, когось вбити», – сказав президент. На його думку, Росія могла прагнути «повторити грузинський сценарій».

Більш того Порошенко стверджує, що це лише початок. На підкріплення своїх слів він демонструє супутникові знімки, отримані українською розвідкою. На них, як пояснює президент, видно військову базу РФ у 18 кілометрах від українського кордону. Згідно з цими фото кількість танків, які розташовані біля нашого кордону, зросла втричі. 

Однак президент пообіцяв, що в разі, якщо протягом терміну дії режиму воєнного стану Росія не розпочне військові дії на території України, то конституційні права і свободи громадян обмежені не будуть.

Нагадаємо, що, за словами адміністрації президента, Володимир Путін відхилив запит на проведення телефонної розмови з Петром Порошенко. 

Джерело: ВВС Україна

Print Friendly, PDF & Email