Україна зайняла 7-е місце в світі за рівнем самогубств. Про це повідомляється в річному звіті Всесвітньої організації охорони здоров’я. Рівень суїцидів в Україні склав 22,4 випадку на кожні 100 тисяч жителів на рік. Сумний антирекорд належить Литві (31,9) і Росії (31).

Число самогубств на душу населення в Україні в 1,5-3 рази вище, ніж в більшості індустріальних країн. Ми випереджаємо навіть Японію (18,5 випадка на 100 тисяч жителів) і Фінляндію (15,9), де проблема самогубств поставлена ​​на державний рівень. Уряди цих країн фінансують роботу реабілітаційних центрів, а в школах, університетах та підприємствах ведеться профілактична робота.

Нагажаємо, за даними Єдиного реєстру, з 313 тисяч українських військовослужбовців, що побували в зоні АТО, 518 осіб вчинили самогубство, більшість загиблих військовослужбовців – хлопці віком від 20 до 23 років. Крім того, військовий прокурор Анатолій Матіос назвав заяви представників Міноборони про те, що рівень суїциду в українській армії не має тенденції до зростання – брехнею.

Військовий прокурор підкреслив, що психологічна реабілітація учасників АТО – обов’язкова, однак в лютому 2017 року місцеві органи соцзахисту населення перестали надавати військовослужбовцям таку послугу. Державне фінансування цього напрямку було скорочено з 50 мільйонів до 22 мільйонів гривень або на 56%. У 2018 році фінансування психологічної реабілітації військовослужбовців збільшать до 109 мільйонів гривень. Проте Анатолій Матіос сумнівається, що збільшення фінансування зможе виправити ситуацію.

Print Friendly, PDF & Email