Україна вже фактично приєдналася до НАТО, хоча формально поки що не стала членом Альянсу. Про це сказав міністр оборони України Олексій Резніков в інтерв'ю ВВС, оприлюдненому у п'ятницю, 13 січня.

"Україна як країна та Збройні сили України стали членами НАТО. Де-факто, але не де-юре. Тому що у нас є зброя та розуміння, як її використовувати… Я впевнений, що найближчим часом ми станемо членами НАТО де-юре", - заявив Резніков.

Він не погодився з тим, що подібні слова можуть вважати неоднозначними не лише в Росії, а й у самому НАТО - оскільки Альянс, хоч і підтримує Україну, вжив заходів, щоб його не розглядали як учасника війни.

Резніков також висловив упевненість, що Київ отримає від Заходу довгоочікуване озброєння, зокрема танки та винищувачі, оскільки і Україна, і Росія, схоже, готуються до нових наступів навесні.

За його словами, Росія щодня втрачає близько 500-600 своїх військових на всіх напрямках на фронті. Він вважає, що агресори можуть намагатися зібрати "сили, боєприпаси та зброю" для наступу з районів, які вже окупували на півдні та сході України.

"Весна - найкращий період для відновлення руху для всіх сторін. Ми розуміємо, що вони будуть готові розпочати (наступ - ред.), і, звичайно, ми повинні бути готові розпочати", - сказав міністр оборони.

Print Friendly, PDF & Email