Міністерство юстиції України подало два нових позови до Вищого антикорупційного суду про застосування санкцій у вигляді стягнення активів. В одному з них відповідачем буде Міністерство оборони Білорусі. Про це повідомила голова департаменту санкційної політики Міністерства юстиції Інна Богатих в Facebook.

За її словами, в межах позову до білоруського відомства Україна збирається націоналізувати один авіаційний двигун та повітряний стартер.

Другий позов стосується групи компаній Волга-Днєпр (Росія), у якої хочуть забрати шість авіаційних двигунів типу Д-18Т для літаків АН-124-100 Руслан.

"Позов до Волга-Днєпр надважливий ще й з точки зору міжнародної конфіскації. Бо в Канаді аналогічна процедура розпочата щодо літака Руслан, який належить цій же компанії, наразі він арештований Канадою та має бути конфіскований на користь України. Ще декілька літаків цієї компанії заморожені Німеччиною. Це сотні мільйонів доларів", - зазначила Богатих.

Нагадаємо, у березні 2022 року Святошинський районний суд Києва заочно заарештував 12 літаків Руслан авіакомпанії Волга-Днєпр в межах кримінального провадження, відкритого за заявою державного підприємства Антонов. Три літаки знаходяться у Німеччині, один - в Канаді.

Print Friendly, PDF & Email