Українська влада передала на розгляд Будапешта проект угоди, метою якої є налагодження взаємодії сторін для запобігання випадків множинного громадянства. Документ був переданий в ході українсько-угорських консульських консультацій, які відбулися в Києві. Про це повідомила прес-служба Міністерства закордонних справ України, передає УНН.

«За результатами обговорення на розгляд угорської сторони був переданий проект Угоди, спрямованої на налагодження взаємодії сторін для запобігання випадків безгромадянства та множинного громадянства» — йдеться в повідомленні.

Консультації відбулися на виконання домовленостей міністрів закордонних справ України та Угорщини в зв’язку з видачею угорських паспортів жителям Закарпаття.

Одним з ключових питань порядку денного консультацій було вироблення механізмів взаємодії України та Угорщини, щоб уникнути випадків безгромадянства та множинного громадянства.

Державний секретар МЗС Андрій Заєць на початку зустрічі зазначив, що сторони повинні перевести це питання з політичної в правову площину.

Сторони також обговорили питання взаємодії щодо захисту прав та інтересів громадян, зазначили належне функціонування безвіза між Україною та ЄС, малого прикордонного руху між Україною та Угорщиною, а також досягли практичних домовленостей в консульсько-правовій сфері, повідомили в МЗС.

Нагадаємо, у вересні між країнами виникло напруження через видачу Угорщиною паспортів жителям Закарпаття. 

Print Friendly, PDF & Email