Україна очікує від Європейського Союзу внесення змін до Газової директиви ЄС, що може заблокувати завершення будівництва газопроводу «Північний потік-2» в обхід України. Про це на прес-конференції заявила прес-секретар Міністерства закордонних справ України Катерина Зеленко, передає УНІАН. 

«Щодо газової директиви — ви знаєте, що Україна зараз відстоює принципи, згідно з якими саме європейське право має поширюватися на процеси використання української ГТС, а також енергетичний діалог та енергетичні відносини в Європі», — заявила Зеленко.

 «Станом на зараз нам важливо мати остаточне рішення, яке буде прийнято так званим тріалогом – Європейською комісією, Радою ЄС та Європейським парламентом, яке і буде визначати модальність того, яким чином європейське право буде діяти далі», — додала прес-секретар МЗС.

«Те, в якому форматі це буде відбуватися, за станом на зараз не настільки важливо, як принцип застосування європейського права, тому що тоді, в разі появи будь-яких газових суперечок, вирішувати спірні питання буде Європейський суд», — сказала вона.

 «Це дасть можливість як нашим європейським партнерам, так і Україні перевести весь діалог в правову площину і відстоювати права споживачів, а також інтереси України в енергетичній сфері вже на майданчику Європейського суду», — підкреслила прес-секретар МЗС. 

Нагадаємо, що Франція і Німеччина досягли компромісу, який дозволить розблокувати процес внесення змін до Газової директиви ЄС, що стосуються, в тому числі, і газопроводу «Північний потік-2».

Print Friendly, PDF & Email