Франція і Німеччина досягли компромісу, який дозволить розблокувати процес внесення змін до Газову директиву ЄС, які стосуються і газопроводу «Північний потік-2». Про це повідомляє польський кореспондент «Радіо Свобода» Рікард Йозвяк в Twitter, передає УНІАН. 

«Рада ЄС узгодила мандат на початок переговорів з Європейським парламентом щодо змін в газовій директиві. Французько-німецька пропозиція розблокувала процес», — написав він. 

Раніше Міністерство закордонних справ Франції повідомило, що має намір підтримати зміну газового законодавства ЄС так, щоб його дія поширювалася на «Північний потік-2». Йшлося про пропозицію Єврокомісії поширити дію газової директиви (частина Третього енергопакету ЄС) на газопроводи, які ведуть до Євросоюзу з третіх країн. 

Зміни запропонувала Єврокомісія ще в 2017 році. Однак довгий час їх просування блокувалося. 4 лютого Румунія, яка головує в Раді ЄС, запропонувала новий варіант змін з метою знайти компроміс. Як відомо, Німеччина, Австрія, Бельгія і Нідерланди виступають проти поширення правил ЄС на «Північний потік-2». Підтримують їх більше 10 держав-членів ЄС. Тому для прийняття цих змін підтримка Франції є вирішальною.

Print Friendly, PDF & Email