Три військові аеродроми, у тому числі в Саратовській області на відстані щонайменше 600 км від України, були вражені українськими БПЛА. Київ таким чином продемонстрував, що може завдавати дальніх ударів без західного обладнання. Про це повідомляє видання The Financial Times у середу, 7 грудня.

Україна тепер "зможе вразити всі цілі на території Росії, у тому числі Сибіру", зазначає ЗМІ з посиланням на джерела в українському уряді.

"В Україні ми знаємо, як важко захищатися від таких атак з повітря. Незабаром і Росія не матиме безпечних зон", - зазначив співрозмовник видання.

Останні удари України пробили російську систему ППО та вразили стратегічні військові бази, які раніше вважалися невразливими.

Одним із довгострокових результатів атак може стати розосередження Росією своїх військ усередині країни, що допоможе захистити їх, але ускладнить військові операції, вважає ЗМІ.

У Росії стверджували, що Україна просто модернізувала радянські безпілотники Ту-141, проте українські інженери з цим не зовсім згодні. Зокрема, фахівці зазначили, що дрони, які атакували аеродроми, "могли рухатися зі швидкістю, близькою до швидкості звуку".

Радник з питань оборони заявив виданню, що безпілотники не є ні моделями Укроборонпрому, ні модифікованими радянськими, а скоріше спільною ініціативою уряду та приватного сектору, яка може "часто" виробляти нові.

За його словами, БПЛА використали інерційні навігаційні системи для пошуку своїх цілей. Хоча дрони менш точні, ніж GPS, вони не вимагають супутникового з'єднання, тому їх не можна заглушити.

Print Friendly, PDF & Email