Україна вже на сьогоднішній день має серйозні системи для захисту неба, але незабаром вони будуть ще потужнішими. Про це в середу, 19 квітня, заявив президент України Володимир Зеленський у своєму відеозверненні.

"Системи ППО та інша зброя для захисту неба вже зараз у нас в Україні дуже серйозні. Але мають бути - і, певен, будуть - потужніші", - заявив президент України.

Він же підкреслив, що влада робить все можливе, щоб посилити захист від утарів ворога.

Зеленський також подякував усім, хто своєю "точністю і швидкістю забезпечує ефективність всієї тієї зброї, яка з'явилася у нашої держави".

Тим часом міністр оборони Олексій Резніков підтвердив, що Україна отримала від Німеччини другий зенітно-ракетний комплекс IRIS-T.

Він подякував партнерам за допомогу у розвитку протиповітряної оборони України.

"Чергове встановлення IRIS-T, за яке ми дякуємо німецьким партнерам, підвищує можливості боротьби з крилатими ракетами", – зазначив він.

Міністр також заявив, що побудова багаторівневої системи ППО/ПРО у найкоротший термін є пріоритетом для України.

"З огляду на варварську тактику Кремля, нам потрібно більше платформ різного рівня та боєприпаси до них. Нам потрібно більше ПЗРК. Літаки західного зразка – вершина цієї піраміди", – зазначив він.

За словами Резнікова, щодо кожної нової платформи Україна спочатку чула від Заходу відмову. Проте поступово рішення союзників змінювалися на користь нашої країни.

"Чим міцнішим буде захист повітря, тим більше ресурсів Україна зможе задіяти для перемоги, тим швидше наші люди повернуться додому. Вдячний усім партнерам за безцінну допомогу", – заявив міністр.

Print Friendly, PDF & Email