Російський підрозділ Raiffeisen Bank International (RBI) — однієї із найбільших австрійських банківських груп, готується почати обслуговування громадян за документами, виданими ЛДНР. Про це заявив голова російського банку Сергій Монін: «Ми зробили кілька запитів для уточнення до нашого регулятору (мається на увазі Центробанк), але в принципі ми готові працювати.

Однак, питання з документами ще потребує узгодження із Питання з «паспортами», за материнською структурою. «Ми будемо узгоджувати, очевидно. Якщо це питання, яке вимагає групового узгодження, то ми узгодимо », — сказав Монін, додавши, що вимог російського законодавства Райффайзенбанк дотримувався і буде дотримуватися.

Нагадаємо, що у лютому президент РФ Володимир Путін підписав указ про тимчасове визнання на території Росії виданих громадянам паспортів ДНР і ЛНР до вирішення ситуації в цих регіонах.

У відповідь Київ пригрозив санкціями банкам, які виконають вказівки Путіна. Наразі введено санкції уже проти п’яти банків. Серед них «Сбербанк», ПАТ «ВіЕс Банк», ПАТ «Акціонерний комерційний промислово-інвестиційний банк», ПАТ «ВТБ БАНК», ПАТ «БМ БАНК». Їм зокрема заборонено виведення капіталів зазначеними юридичними особами за межі України на користь пов’язаних з ними осіб. У Raiffeisen Bank International є дочірній банк в Україні — Райффайзен Банк Аваль, то ж якщо рішення про обслуговування за паспортами самопроголошених республік таки буде схвалено, вочевидь, доведеться ввести санкцій й щодо нього. Цікаво, що Райффайзен Банк Аваль афілійований із посольством США в Україні. Саме через нього відбувається оплата усіх консульських зборів.

Print Friendly, PDF & Email