У разі порушення домовленостей з ЄС, Україна може втратити безвізовий режим. Про це в статті «Безвізова погода в Грузії та Україні: помірна хмарність чи затишшя перед бурею?», надрукованій в газеті «Дзеркало тижня» пише експертка Ірина Сушко.

Однією з головних проблем є незаконне отримання українського паспорта третіми особами, які становлять загрозу безпеці ЄС.

«У грудні 2017 р. на провал української системи безпеки документів вказала посол Великобританії Джудіт Гоф. В інтерв’ю виданню «Новий час» вона пригадала історію, коли український біометричний закордонний паспорт незаконно отримав громадянин іншої держави, підозрюваний у скоєнні замовних убивств і, зокрема, в замаху на Аміну Окуєву і Адама Осмаєва. Одночасно про іншу паспортну історію, пов’язану з підозрами в корупції топ-чиновників ДМС, публічно заговорила посол Франції Ізабель Дюмон», — йдеться в статті.

Раніше повідомлялося в ЗМІ, що ЄС може не тільки переглянути умови безвізового режиму з Україною, але і відмовити в наданні фінансової допомоги, якщо українська влада не виконає взятих на себе зобов’язань.

Print Friendly, PDF & Email