У зв’язку із актом агресії Росії проти України в Азовському морі готується позов до міжнародного суду Організації Об’єднаних Націй. Про це Петро порошенко заявив на телеканалі ICTV, повідомляється на сайті президента. 

«Готується позов до міжнародного суду ООН у зв’язку із актом агресії. Файл цей вже зафіксований. Про відповідальність Російської Федерації за агресію проти нашої держави», – зазначив Порошенко.

Президент також зауважив, що наші моряки діяли у повній відповідності до міжнародного права і російська сторона здійснили напад на наші кораблі вже в нейтральних водах Чорного моря.

Порошенко також привернув увагу до того факту що Російська Федерація порушила рішення Європейського суду з прав людини, згідно з яким Росія мала негайно надати інформацію про незаконно арештованих українських моряків. Жодних відомостей про затриманих українців досі не було отримано. 

Крім того політик нагадав, що українські моряки не можуть бути засуджені судом країни-агресора, посилаючись на їх статус військовополонених за Женевською конвенцією. 

Нагадаємо, що вчора Україна направила запит на отримання доступу до заарештованих моряків, які утримуються в московському СІЗО «Лефортово». 

Print Friendly, PDF & Email