Частину мінних загорож біля портів на півдні України буде знято в рамках домовленостей про експорт зерна, інформує газета.

Україна погодилася зняти частину своїх мін у Чорному морі та направити вантажні судна із зерном у міжнародні води зі своїми людьми на чолі екіпажів. Про таку угоду повідомила у четвер, 21 липня, газета The New York Times із посиланням на урядові джерела.

«Досі однією з основних перешкод на шляху до угоди були міни, які Україна розмістила біля своїх портів на узбережжі Чорного моря для стримування російських військових кораблів. Наприкінці червня (генсек ООН Антоніу — ред.) Гутерреш виклав основні елементи угоди, запропонованої Організацією Об’єднаних Націй і Туреччиною, яка вирішить цю проблему», — йдеться у матеріалі.

За словами трьох високопосадовців, на яких посилається видання, генсек ООН заявив, що «українці погодилися видалити лише кілька мін і направити вантажні судна в міжнародні води з капітанами своїх ВМС або берегової охорони».

Потім, як зазначено, іноземні екіпажі доставлять кораблі до Стамбула, звідки вони будуть відправлені до кінцевих пунктів призначення.

У газеті нагадують, що перевірку суден, які прямують до портів України, забезпечить Туреччина.

—————————————————————————————————————————————————————————-

Друзі! Важлива Ваша підтримка!

Ми, журналісти та аналітики EconomistUA, у цей вирішальний для України час продовжуємо писати правду про війну та протидіяти пропагандистським інформаційним атакам ворога.

Засновник та шеф-редактор нашого порталу з першого дня війни перебуває в рядах Збройних Сил України. Підтримайте нашу редакцію в боротьбі на інформаційному фронті! Разом до перемоги!

Слава Україні!

  • Приватбанк: 4731 1856 3079 7527 (Лисак Уляна)
  • PayPal: darina27@gmail.com
  • IBAN: UA933052990262016400935053834 (Lysak Uliana)
  • Webmoney: Z017725753655

—————————————————————————————————————————————————————————-

Print Friendly, PDF & Email