Федір Веніславський вважає, що через різне бачення юристами статті Конституції про вибори виникає дискусія в юридичній площині.
Ніяких дискусій чи обговорень щодо проведення виборів в Україні під час дії правового режиму воєнного стану не ведеться. Про це заявив представник президента у Верховній Раді, член парламентського Комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки Федір Веніславський у коментарі виданню Укрінформ, опублікованому в понеділок, 7 серпня.

За його словами, він не чув, щоб серед депутатів чи представників влади обговорювалась можливість проведення виборів під час дії правового режиму воєнного стану.

"Тому Рада ніяких консультацій з ЦВК не проводить, ніяких рішень не приймає та навіть не обговорює це питання", - додав політик.

Веніславський висловив також своє бачення цього питання. Політик вважає, що Конституція України опосередковано не дозволяє проводити вибори під час дії правового режиму воєнного стану, проте прямої заборони немає.

"Через різне розуміння та бачення юристами статті 83 Конституції щодо виборів і виникає дискусія в юридичній площині, але підстав для неї, з точки зору політичних реалій, на сьогодні немає взагалі", - розповів представник президента.

За його словами, на жодному політичному рівні питання проведення виборів не обговорювалось, окрім заяви голови Верховної Ради Руслана Стефанчука, який відповідав на поставлене йому журналістами запитання про можливість проведення виборів в умовах війни.

«Він (Стефанчук – ред.) сказав з точки зору свого розуміння, що вибори можливі, я вважаю, що неможливі, але це лише дискусія», - підсумував Веніславський.

Print Friendly, PDF & Email