Держави-учасниці саміту в Саудівській Аравії, що пройшов у місті Джідда, не дійшли згоди щодо усіх пунктів "формули миру" президента Володимира Зеленського, діалог щодо суперечливих питань триває. Про це заявив голова Офісу президента України Андрій Єрмак під час спілкування з журналістами в Києві в понеділок, 7 серпня.

"Якби всі країни вже зараз сказали: "Так, ми з усім згодні", то ми би до кінця місяця вже приймали "саміт миру". Є пункти, за якими взагалі нема заперечень, і є ті, за якими діалог триває", - пояснив він.

За його словами, беззаперечним є пункт про територіальну цілісність України: "жодних компромісів щодо територіальної цілісності, незалежності і суверенітету не може бути, і багато країн це підкреслювали".

Проблемні пункти: справедливість, що передбачає покарання російського політичного керівництва, винних у здійснення агресії, воєнних злочинів тощо, та відшкодування Україні.

"Ще треба працювати із країнами Глобального півдня за важкими пунктами, як-то відповідальність. Але не тому, що вони проти, а тому що вони потребують більше пояснень, як це буде відбуватися", - наголосив Єрмак.

Він додав, що протягом місяця має відбутися зустріч радників, де будуть обговорювати питання, за якими немає остаточної згоди.

Print Friendly, PDF & Email