Разом з розвитком інтернету, удосконалюються і поширюються різноманітні грошові операції в режимі онлайн. І це стосується не тільки закупівлі товарів в інтернет-магазинах, а й популярних на сьогоднішній день кредитів, які можна оформляти прямо не виходячи з дому. І популярність такої послуги дуже легко пояснити – адже оформити таку позику не складе труднощів, оскільки користувачеві необхідний тільки документ, що підтверджує особу та наявність рахунку. На який можна отримати кошти від кредитної організації. Щоб його отримати, не потрібно особисто зустрічатися з кредитором в офісі.Самий швидкий і простий варіант отримати кредит за 5 хвилин – подати онлайн-заявку на сайті.
Але в сучасних умовах у багатьох користувачів виникає цілком резонне питання, про те, чи дійсно домовленість, досягнута з організацією в онлайн режимі, юридично сильний, як і договір, укладений в реальному житті за участю реальних учасників?
Ми адресували це питання фахівцям, і отримали позитивну відповідь. Насправді такі онлайн кредити також мають юридичну силу, але тільки в тому випадку, якщо користувач звертається в легально оформлену організацію. Справа в тому, що під час оформлення позики взаємні зобов’язання одержувача і організації полягають в електронний формат. І навіть незважаючи на те, що користувач ніде не може поставити свій автограф, такий документ офіційний і юридично сильний. Варто зазначити, що ця процедура більш докладно описана в законодавстві України, де є пункт про електронний документообіг і електронні документи.
Внаслідок цього, якщо вони вважають, що виплачувати кредит, оформлений в інтернеті, не обов’язково, то вони у такий спосіб можуть доставити собі зайвих проблем з законом. Навіть в тому випадку, коли користувач розуміє, що не встигає в терміни погасити заборгованість, необхідно відразу зв’язатися з кредитором, щоб обговорити з ним всі існуючі варіанти, які допоможуть знайти вихід з ситуації, що склалася.
Як правило, практично всі мікрокредітной установи, якими і є компанії, що надають онлайн позики на банківський рахунок, можуть запропонувати два варіанти – реструктуризацію або пролонгацію. Останню клієнт компанії може самостійно оформити на сайті компанії в особистому кабінеті. Якщо ж потрібно реструктуризувати борг, то для цього співробітник компанії зв’язується з боржником і становить інший графік погашення заборгованості. Таким чином термін погашення збільшується, а сума платежів зменшується.
Але і в першому, і в другому випадку потрібно якомога раніше звернутися в компанію, і бажано зробити це до того моменту, як повністю закінчиться відведений термін на погашення заборгованості. В іншому випадку клієнтові можуть нараховувати пеню і в автоматичному режимі підвищити відсоток за використання ліміту.
У деяких випадках онлайн-кредитори пропонують своїм клієнтам період Grace. Цей період має на увазі, що протягом декількох днів після закінчення терміну контракту клієнтові не нараховуються відсотки або штрафи. Таким чином у позичальника є можливість погасити позику без штрафних санкцій.