Єврооюз пом'якшив обмеження цін на експорт російської нафти, відклавши його повну реалізацію та змінивши ключові положення про доставку, повідомляє агентство Bloomberg.

Згідно з документом, з яким ознайомилося агентство, ЄС запропонував запровадити 45-денний перехідний період. Він застосовуватиметься до нафти, завантаженої до 5 грудня (коли має набути чинності нафтове ембарго. – Ред.) та розвантаженої до 19 січня. Цей крок приводить ЄС у відповідність до пункту, раніше оголошеного США та Великобританією.

Також у проекті рішення пом'якшого попереднє положення, яке на невизначений термін забороняло судам, що перевозять російську сиру нафту, закуплену за вищою ціною від встановленого порога, доступ до європейських послуг для постачання будь-якої нафти незалежно від походження.

Тепер у документі йдеться, що судну, який "навмисно" транспортував російську сиру нафту або нафтопродукти, закуплені за вищою ціною, буде заборонено отримувати послуги, пов'язані з транспортуванням російської сирої нафти або нафтопродуктів, "протягом 90 днів після дати вивантаження вантажу, придбаного вище граничної ціни".

ЄС також пропонує 90-денний перехід за будь-яких майбутніх змін рівня граничної ціни.

Посли ЄС мають зустрітися у середу для затвердження обмеження. Очікується, що на зустрічі дипломати обговорять рівень цін.

Якщо вони підтримають цю пропозицію, ЄС та G7 можуть оголосити обмеження вже цього вечора.

За даними ЗМІ, Велика сімка та ЄС планують узгодити домовленість щодо обмеження цін на російську нафту в районі $60-70 за барель.

Print Friendly, PDF & Email