Саме Україна має закладати основоположні принципи для справедливого миру, зазначила Урсула фон дер Ляєн.
Власний мирний план Києва має стати відправною точкою для будь-яких зусиль, спрямованих на припинення війни Росії в Україні. Про це сказала президент Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн, повідомляє Reuters у понеділок, 15 травня.

"Нічого про Україну без України. Ми ніколи не повинні забувати, що Україна – це країна, яка зазнала брутального вторгнення. Тому це вона має закладати основоположні принципи для справедливого миру", – зазначила фон дер Ляєн.

Агенство зазначає, що цей коментар глави ЄК співпав з початком турне по країнах Європи спецпредставника Китаю у справах Євразії Лі Хуея.

Фон дер Ляєн наголосила, що недавня розмова між президентом Володимиром Зеленським і главою КНР Сі Цзіньпіном є гарною ознакою. Але, за її словами, Пекін повинен свій вплив на Москву для припинення війни.

Як відомо, 15 листопада 2022 року президент Володимир Зеленський озвучив формулу миру під час виступу на саміті G20 на Балі.

У свою чергу, Кремль заявив, що не прийме мирного плану України, якщо він не враховуватиме "сьогоднішні реалії" – окупацію Криму та частини ще чотирьох українських регіонів військами РФ.

Print Friendly, PDF & Email