Не варто виключати те, що Росія може вийти із угоди на декілька днів, а потім знову повернутися, як це було восени торік, зазначили у відомстві.
Майбутнє зернової угоди поки "підвішене", бо переговори стосовно її продовження завершились без конкретних результатів. Про це сказала посол МЗС України з особливих доручень, координаторка Ради експортерів та інвесторів Ольга Трофімцева, повідомляє Укрінформ у понеділок, 15 травня.

"На сьогоднішній день ми маєму таку підвішену ситуацію і невизначеність щодо зернового коридору, тому що сигнали поки що є різні. Туреччина говорить, що начебто буде подовжена угода 18 травня, але на цьому тижні на скільки мені відомо ніяких додаткових перемовин не заплановано. Минулого тижня ніякого конкретного результату щодо подовження "зернової угоди" ми не отримали", – заявила вона.

За словами Трофімцевої, Україна розглядає декілька варіантів розвитку подій, при цьому ймовірно Росія погодиться продовжити дію угоди після 18 травня 2023 року ще на 60 днів.

"Припинення або односторонній вихід з "зернової угоди" можливий. Але це буде означити для всіх і, в першу чергу, для російської сторони ескалацію ситуації, і в цьому випадку вони самі собі ускладнять переговорну позицію в подальшому. Сподіваюсь, вони це розуміють", – додала посол.

За її словами, також не варто виключати те, що Росія може вийти із угоди на декілька днів, а потім знову повернутися, як це було восени торік.

Трофімцева зауважила, що повноцінний вихід з угоди означатиме підвищення небезпеки для суден, які ходять "зерновим коридором". На її думку, російська сторона не буде готова напряму атакувати ці судна, проте певні провокації все ж можливі.

Print Friendly, PDF & Email