Вже вісім країн входять до складу так званої коаліції винищувачів і їхня кількість може зрости. Про це повідомив заступник керівника Офісу президента Ігор Жовква у Facebook в п’ятницю, 2 червня.

За його словами, за підсумками поїздки президента Володиимра Зеленського на саміт Європейської політичної спільноти у Молдові вдалося окреслити контури коаліції винищувачів та зробити реальні кроки до прискорення підготовки пілотів і техніків для винищувачів четвертого покоління, "включаючи, але не обмежуючись F-16".

"Оформилася основа європейської частини коаліції за участю вже восьми країн (невдовзі буде більше): Великої Британії, Нідерландів, Польщі, Данії, Швеції, Бельгії, Португалії і Франції. З президентом Франції навіть ухвалено окрему спільну заяву з цього приводу", – написав Жовква.

За його словами, досягнуті домовленості дозволяють розраховувати на конкретні рішення щодо обсягів і механізму підготовки пілотів, обслуговуючого персоналу, а також створення умов і відповідної інфраструктури для винищувачів вже під час наступного засідання у форматі Рамштайн.

Жовква додав, що до моменту отримання від партнерів сучасних винищувачів Україна повинна мати достатню кількість надійних засобів захисту від російських повітряних атак.

"Саме тому поряд зі створенням авіаційної коаліції президент України ініціював об’єднання країн для надання нашій державі сучасних систем ППО, зокрема Петріотів. Кількість партнерів, які допомагають нам захищати українське небо шляхом надання різних систем ППО, буде лише зростати", – запевнив він.

Print Friendly, PDF & Email