Польща може передати Україні "символічну" кількість бойових танків німецького виробництва Leopard 2 – близько десятка. Це озброєння вона може надати у коаліції з іншими державами, які мають таке озброєння. Про це розповів голова Бюро міжнародної політики Польщі Якуб Кумох в інтерв'ю польським виданням TVN24 та WNP.PL, які були опубліковані у понеділок, 9 січня.

"Це питання на розгляді… Тут не йдеться про передачу всіх Leopard або великої кількості, це абсолютна дезінформація. Тільки про якусь символічну підтримку та участь у коаліції кількох країн", - зазначив він.

За його словами, "символічна підтримка" може означати надання Києву кількох чи близько десятка танків.

"Говорити про те, що Польща віддасть кілька десятків або кілька сотень одиниць (танків Leopard, – Ред.) – це абсурд. Це створює альтернативну дійсність. Україна зацікавлена в тому, щоб країни Заходу надали їй певну обмежену кількість цього типу танків. У Польщі вони є. Польща, як сказав прем'єр, могла б бути частиною такої коаліції", – додав Кумох.

За його словами, сама Польща не змогла б змінити хід війни, надавши кілька або десяток танків.

Він також додав, що президент Польщі Анджей Дуда 9 січня проведе засідання Бюро національної безпеки, де обговорюватиметься це питання.

Print Friendly, PDF & Email