У НАТО переконані, що Україна належним чином забезпечує збереженість та облік зброї, яку отримує від союзників у реалізації права на самооборону від російської агресії.

Про це повідомляє Інтерфакс-Україна з посиланням на коментар офіційного представника альянсу на статтю Financial Times із заголовком «НАТО та ЄС б’ють на сполох через ризик контрабанди зброї Україною».

«Союзники з НАТО повністю солідарні з керівництвом і народом України в його героїчному захисті своєї країни. Ми допомагаємо обстоювати основне право України на самооборону із безпрецедентним рівнем підтримки. Ми впевнені у прихильності українського керівництва належній збереженості та обліку зброї союзників», — йдеться в коментарі.

Раніше аналогічну позицію озвучив представник Євросоюзу — прессекретар з питань закордонних справ та політики безпеки ЄС Пітер Стано.

«Ми створили механізми для моніторингу та контролю за тим, щоб обладнання, надане державами-членами ЄС, використовувалося за призначенням. Наша допомога підлягає суворому контролю та гарантіях, зокрема після її доставки», — зазначив він.

За його словами, це включає контроль за тим, щоб використання поставленого військового обладнання відповідало міжнародним нормам у сфері прав людини та міжнародному гуманітарному праву. Крім того, можливі регулярні звіти чи контроль на місці розташування обладнання, якщо це необхідно і коли це дозволяють умови.

«Відстеження обладнання, наданого в рамках допомоги Європейського фонду миру, забезпечується протягом усього процесу доставки та після нього. Це робиться у взаємодії із ЗСУ нині й у перспективі. Україна зобов’язалася не передавати ці предмети для іншого використання, окрім власних військ, визнаних ЄС, та не реекспортувати їх до інших країн», — підсумував Стано.

—————————————————————————————————————————————————————————-

Друзі! Важлива Ваша підтримка!

Ми, журналісти та аналітики EconomistUA, у цей вирішальний для України час продовжуємо писати правду про війну та протидіяти пропагандистським інформаційним атакам ворога.

Засновник та шеф-редактор нашого порталу з першого дня війни перебуває в рядах Збройних Сил України. Підтримайте нашу редакцію у боротьбі на інформаційному фронті! Разом до перемоги!

Слава Україні!

  • Приватбанк: 4731 1856 3079 7527 (Лисак Уляна)
  • PayPal: darina27@gmail.com
  • IBAN: UA933052990262016400935053834 (Lysak Uliana)
  • Webmoney: Z017725753655

—————————————————————————————————————————————————————————-

Print Friendly, PDF & Email