В Україні кількість одержувачів субсидій залишиться на колишньому рівні, оскільки відбулося підвищення соціальних стандартів.
Про це журналістам розповів міністр соціальної політики Андрій Рева.
«На кількість субсидіантів і розмір субсидій впливає два фактора. Фактор перший – підвищення тарифів. Він призводить до того, що кількість субсідіантів і розмір субсидії зростає. Другий фактор – зростання соціальних стандартів. У нас враховуються доходи з певним часовим лагом. При опалювальному сезоні 2018-2019 років збільшена в жовтні 2017 пенсія буде враховуватися в доходи громадян. Тоді пенсії зросли в середньому на 30%. Що стосується людей, які працюють, то збільшення доходів враховується за перше півріччя 2018 року. Середня заробітна плата зросла на 25% », – пояснив глава Мінсоцполітики.
Міністр прогнозує, що зв’язку з вищезазначеними факторами в 2019 році кількість субсидіантів залишиться на тому ж рівні, що і в цьому році.
Нагадаємо, у Мінсоцполітики розповіли, що необхідно зробити безробітним для отримання субсидії.
«Якщо ми говоримо про осінньо-зимовий період з 1 жовтня, то враховуються доходи з січня по червень включно. Якщо в цей період громадянин не сплачував ЄСВ протягом трьох місяців, то він не має права на житлову субсидію. Якщо ж він сплатив ЄСВ за ці три місяці, то у нього виникає право на отримання житлової субсидії », – повідомив Андрій Рева, відповідаючи на питання, чи потрібно безробітному сплачувати єдиний соціальний внесок щомісяця після призначення субсидії.
Таким чином для «зимової» субсидії єдиний соціальний внесок повинен бути сплаченим за будь-які три місяці 1-2 кварталів 2018 року до моменту подачі документів в управління соцзахисту. У Мінсоцполітики зазначають, що сплата ЄСВ відображається в базі даних Пенсійного фонду і цей період зараховується громадянам до страхового стажу.